|
|
|
|
– For ustabilt
Skriv ut
Et sykdomsherjet Randaberg-lag måtte gi tapt mot Nyborg søndag ettermiddag.
Publisert 27.01.2008
Volleyball, menn senior eliteserie, søndag 27. januar:
Nyborg - Randaberg 3 - 1
1. sett: 18 - 25
2. sett: 25 - 13
3. sett: 25 - 20
4. sett: 25 - 19

– Det gikk den veien høna sparker, forteller randabergtrener Tor Ragnar Gilje med et smil. Randaberg gjorde det bra i første settet mot Nyborg, men så raknet det. Omtrent sånn det har vært vanlig hittil i sesongen.

– Spillet er for ustabilt, samtidig som vi ikke har fått trent skikkelig denne uka med kun seks mann på trening. Influensaen herjer og mange av spillerne har vært syke. Når noen kommer tilbake etter sykdom, blir noen andre syke, sier Gilje litt frustrert.

Ole Martin Helland, som sto over sist helg, var med mot Nyborg, men var redusert etter sykdom. Han fikk bare trent et par ganger i sist uke. Denne helga var Bjarte Marvik Helland syk og spilte ikke. Også 19-åringen Ron Kjetil Hamandsen var hjemme på grunn av sykdom.

Onsdag er det kamp igjen, og Randaberg drar til Sand for å spille mot studentlaget Topp Volley, som begynte sesongen bra, men sliter atskillig mer nå.

Denne kampen i eliteserien ble spilt lørdag:
Kristiansund - Oslo Volley 0 - 3


Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.