Det blir felles fyrverkeri også i år
I Randaberg blir det felles fyrverkeri ved midnatt på nyttårsaften som planlagt. Fyrverkeriet blir skutt opp fra Varen, informerer Randaberg kommune.
Kommunen informerer om at feiringen i år blir noe annerledes. De oppfordrer derfor om at folk ser fellesfyrverkeriet hjemmefra og unngår å samles i store grupper.
- Ved inngangen til et nytt år skal det være lov til å kose seg og å ha det kjekt. Nyttåsferiringen i år er likevel ikke tiden for de tusen klemmer, sier ordfører Jarle Bø til kommunen, som kommer med disse enkle rådene for en trygg og god feiring av det nye året:
- Ta vare på hverande, unngå å klemme, ikke samles i større grupper og hold 1-meteren, så vil feiringen av et nytt år gå veldig bra, lover han.
Forbud mot fyrverkeri i sentrum.
Husk at det ikke er tillat å bruke fyrverkeri i soner i og rundt sentrum i Randaberg.
Kart forbudssoner for fyrverkeri i Randaberg
Fyrverkeriforskriften for Randaberg kommune
I Randaberg er det tillatt å bruke fyrverkeri utenfor forbudssonen på nyttårsaften mellom kl. 18.00 og 02.00.