Politiet Sør-Vest meldte kl. 04.11 torsdag morgen om «Musikk og røykshow» i Mekjarvik med flere busser på stedet. Det var mye russ og mye lyd.
Flere meldere til politiet hadde sagt seg slitne etter ikke å ha fått sovet skikkelig på lang tid. Politiet ga pålegg om ro til fem russebusser, som deretter forlot stedet.
Politiet var i Mekjarvik kl. 01.11, altså tidligere natt til torsdag, på grunn av klager på høy musikk fra russebusser. Det var ikke noe bråk fra russebusser ved politiets første besøk, men like etter kl. 01.25 var musikken på og festen høylytt. Da ble det gitt pålegg om at russen gikk til ro.
Kl. 03.17 kom det derimot ny melding om at musikkshow og -lyd fortsatte, og det endte med nytt pålegg om ro, som nevnt ovenfor.